buscarcheck-smallcheckchevron-down-smallchevron-downchevron-largechevron-leftchevron-rightchevron-smallchevron-up-circlecircle-arrowclockclose-smallclosecloud-lightcloud-raincloud-snowcloudcrown-lightcrowndelete-smalldownload-smallfacebookgift-cardsglobegoogleplusheart-filledheartinstagrammap-compassmap-markermenu-lightmenuminus-smallno-circle-arrowpeopleplus-mediumplus-smallrainsearchservice-airplaneservice-baby-careservice-cameraservice-carservice-cash-machineservice-chargingservice-coffeeservice-e-autoservice-eatservice-first-aidservice-ice-creamservice-infoservice-kids-buggyservice-kids-playgroundservice-lockersservice-parkingservice-phoneservice-shopperservice-shuttle-busservice-suitcaseservice-trainservice-wardrobeservice-wc-menservice-wc-wheelchairservice-wc-women-menservice-wc-womenservice-wheelchairservice-wifishopping-taxisnowsun-cloud-lightsun-cloud-rainsun-cloudsuntax-freeTAX FREEShoppingticketstraintrash-mediumtwittervimeowishlist-facebookwishlist-googlepluswishlist-twitterwishlist-whatsappyoutubezoom
Please accept the cookies to add the item to wishlist.Dismiss
2
2 2 2
Wt 31
Śr 53
Cz 3-1
Pi 1-2
So 20

Odkryj trójmiasto

Atrakcje regionu

Gdańsk, Sopot i Gdynia - trzy miasta, które pozornie różni wszystko. Od położenia i wielkości po historię. Jednak po bliższym poznaniu widzimy, że jest to jeden organizm gdzie harmonijnie przenika się historia z nowoczesnością, biznes i nauka z kulturą, przestrzeń miejska z przyrodą. W Trójmieście panuje wyjątkowy klimat - to za jego sprawą co roku przybywają tu miliony turystów. Poniżej propozycje kilku miejsc, które warto zobaczyć.

Trójmiejskie plaże

Jak nad morze to na plażę. Piękne, piaszczyste, jasne plaże przyciągają wielu turystów o każdej porze roku. Latem warto skorzystać ze słońca i odpocząć na piasku. A wiosną, jesienią i zimą, kiedy wiatr znad morza wzbogaca powietrze w jod, lepiej wybrać się na długi spacer. 

Plaze.jpg
Neptun.jpg

Fontanna Neptuna w Gdańsku

Najbardziej charakterystyczna atrakcja Gdańska, Fontanna Neptuna, to obowiązkowy punkt zwiedzania. Pomnik Neptuna - władcy mórz i oceanów - symbolizuje związek Gdańska z morzem. Według gdańskich legend to właśnie Neptun jest odpowiedzialny za stworzenie słynnej nalewki Goldwasser. 

Gdański Żuraw

Jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Gdańska był największym dźwigiem portowym średniowiecznej Europy i jednocześnie warownią broniącą dostępu do miasta od strony portu. Obecnie jest siedzibą Filii Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Sylwetka Żurawia pojawia się chyba na każdej pocztówce z Gdańska. 

Zuraw.jpg
Europejskie_Centrum_Solidarnosci.jpg

Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku

Imponujący gmach przypominający kadłub statku  to ważna na gdańskim szlaku wolności instytucja. ECS to miejsce gdzie możemy poznać historię Solidarności i opozycji antykomunistycznej w Polsce i Europie, ale również jest miejscem dialogu o problemach współczesnego świata. 

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Muzeum z jedną z największych wystaw na świecie dostarcza kompleksowej informacji o największego konfliktu w dziejach ludzkości. Monumentalna wystawa z tysiącami eksponatów przybliża nie tylko fakty dotyczące działań zbrojnych, ale także dotyczące codzienności cywilów. Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to bardzo emocjonujące i niezapomniane doświadczenie.

Muzeum_II_Wojny_Swiatowej.jpg
Teatr_Szekspirowski.jpg

Gdański Teatr Szekspirowski

Teatr dramatyczny zbudowany w stylu elżbietańskim. Najbardziej charakterystycznym elementem budynku jest otwierany dach, który pozwala na oglądanie spektakli przy dziennym świetle. Instytucja kultury organizuje również wyjątkowe wydarzenia jak na przykład Kino na Szekspirowskim - gdzie seanse są wyświetlane na dachu budynku Teatru. 

Wyspa Spichrzów i Ołowianka w Gdańsku

Wyspy w Centrum Miasta - kiedyś lokalizacja spichrzów - dziś całkowicie przebudowane i odnowione pełnią zupełnie nną funkcję. Wyspa Spichrzów wita gości kompleksem hotelowym i restauracyjnym z pięknym widokiem na Motławę. Na Ołowiance odwiedzimy Filharmonię Bałtycką, obejżymy panoramę miasta z koła widokowego Amber Sky i zrobimy sobie selfie przy ogromnym napisie Gdańsk. Dzięki dwom ruchomym kładkom obie wypy tętnią życiem. 

Wyspa_Spichrzow.jpg
Molo.jpg

Molo w Sopocie

Sopockie molo to najdłuższa drewniana konstrukcja tego typu w Europie. Idealny na długie spacery o każdej porze roku. Poza pięknymi widokami wskazane jest również ze względu na stężenie jodu, które na ostatnich metrach jest dwukrotnie większe niż na lądzie. No i jest to idelane miejsce na selfie! 

Muzeum Emigracji w Gdyni

Jest to jedyne miejsce w Polsce gdzie możemy poznać historię polskiej emigracji na wszystie kontynenty, na przestrzeni setek lat. Siedziba została wybrana nieprzypadkowo - w historycznym budynku Dworca Morskiego, z którego tysiące Polaków rozpoczynało emigrację w okresie międzywojennym. 

Muzeum_Emigracji.jpg
Dar_Pomorza.jpg

Dar Pomorza

Statek-muzeum zacumowany przy gdyńskiej kei. Legenda polskiego żeglarstwa mimo, że już od lat nie pływa ciągle pozwala poczuć morską przygodę na własnej skórze.Trzymasztowa fregata ma już ponad 100 lat - w tym czasie przepłynęła ponad pół miliona mil morskich i wielokrotnie opłynęła świat. 

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Największy teatr muzyczny w Polsce - trzy sceny mieszczą łącznie ponad 1580 widzów.  Teatr co roku odwiedzany jest przez około 100 tys. widzów. Poza setkami spektakli, oper i operetek Teatr Muzyczny jest gospodarzem takich imprez jak Festiwal Polskich Filmów Fabularnych czy Ladies' Jazz Festival. 

Teatr_Muzyczny.jpg

Moja lista życzeń

Moja lista życzeń jest pusta