buscarcheck-smallcheckchevron-down-smallchevron-downchevron-largechevron-leftchevron-rightchevron-smallchevron-up-circlecircle-arrowclockclose-smallclosecloud-lightcloud-raincloud-snowcloudcrown-lightcrowndelete-smalldownload-smallfacebookgift-cardsglobegoogleplusheart-filledheartinstagrammap-compassmap-markermenu-lightmenuminus-smallno-circle-arrowpeopleplus-mediumplus-smallrainsearchservice-airplaneservice-baby-careservice-cameraservice-carservice-cash-machineservice-chargingservice-coffeeservice-dogservice-e-autoservice-eatservice-first-aidservice-ice-creamservice-infoservice-kids-buggyservice-kids-playgroundservice-lockersservice-parkingservice-phoneservice-shopperservice-shuttle-busservice-suitcaseservice-trainservice-wardrobeservice-wc-menservice-wc-wheelchairservice-wc-women-menservice-wc-womenservice-wheelchairservice-wifishopping-taxisnowsun-cloud-lightsun-cloud-rainsun-cloudsuntax-freeTAX FREEShoppingticketstraintrash-mediumtwittervimeowishlist-facebookwishlist-googlepluswishlist-twitterwishlist-whatsappyoutubezoom
16
16 18 13
Pi 1512
So 2012
Ni 2013
Po 2114
Wt 1515

ODKRYJ TRÓJMIASTO

ATRAKCJE REGIONU

Gdańsk, Sopot i Gdynia - trzy miasta, które pozornie różni wszystko. Od położenia i wielkości po historię. Jednak po bliższym poznaniu widzimy, że jest to jeden organizm gdzie harmonijnie przenika się historia z nowoczesnością, biznes i nauka z kulturą, przestrzeń miejska z przyrodą. W Trójmieście panuje wyjątkowy klimat - to za jego sprawą co roku przybywają tu miliony turystów. Poniżej propozycje kilku miejsc, które warto zobaczyć.

TRÓJMIEJSKIE PLAŻE

Jak nad morze to na plażę. Piękne, piaszczyste, jasne plaże przyciągają wielu turystów o każdej porze roku. Latem warto skorzystać ze słońca i odpocząć na piasku. Wiosną, jesienią i zimą, kiedy wiatr znad morza wzbogaca powietrze w jod, lepiej wybrać się na długi spacer.

Plaze_2.jpg
Neptun_2.jpg

FONTANNA NEPTUNA W GDAŃSKU

Najbardziej charakterystyczna atrakcja Gdańska, Fontanna Neptuna, to obowiązkowy punkt podczas zwiedzania. Pomnik Neptuna - władcy mórz i oceanów - symbolizuje związek Gdańska z morzem. Według gdańskich legend to właśnie Neptun jest odpowiedzialny za stworzenie słynnej nalewki Goldwasser.

GDAŃSKI ŻURAW

Jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Gdańska był największym dźwigiem portowym średniowiecznej Europy i jednocześnie warownią broniącą dostępu do miasta od strony portu. Obecnie jest siedzibą Filii Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Sylwetka Żurawia pojawia się chyba na każdej pocztówce z Gdańska.

Zuraw_2.jpg
Europejskie_Centrum_Solidarnosci_2.jpg

EUROPEJSKIE CENTRUM SOLIDARNOŚCI W GDAŃSKU

Imponujący gmach przypominający kadłub statku to ważna na gdańskim szlaku wolności instytucja. ECS to nie tylko miejsce, w którym możemy poznać historię Solidarności oraz opozycji antykomunistycznej w Polsce i Europie, ale również miejsce dialogu o problemach współczesnego świata.

MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ W GDAŃSKU

Muzeum z jedną z największych wystaw na świecie dostarcza kompleksowej informacji o największym konflikcie w dziejach ludzkości. Monumentalna wystawa z tysiącami eksponatów przybliża nie tylko fakty dotyczące działań zbrojnych, ale także dotyczące codzienności cywilów. Wizyta w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to bardzo emocjonujące i niezapomniane doświadczenie.

Muzeum_II_Wojny_Swiatowej_2.jpg
Teatr_Szekspirowski_2.jpg

GDAŃSKI TEATR SZEKSPIROWSKI

Teatr dramatyczny zbudowany w stylu elżbietańskim. Najbardziej charakterystycznym elementem budynku jest otwierany dach, który pozwala na oglądanie spektakli przy dziennym świetle. Instytucja kultury organizuje również wyjątkowe wydarzenia jak na przykład Kino na Szekspirowskim - gdzie seanse są wyświetlane na dachu budynku Teatru.

WYSPA SPICHRZÓW I OŁOWIANKA W GDAŃSKU

Wyspy w Centrum Miasta - kiedyś lokalizacja spichrzów - dziś całkowicie przebudowane i odnowione pełnią zupełnie inną funkcję. Wyspa Spichrzów wita gości kompleksem hotelowym i restauracyjnym z pięknym widokiem na Motławę. Na Ołowiance odwiedzimy Filharmonię Bałtycką, obejrzymy panoramę miasta z koła widokowego Amber Sky i zrobimy sobie zdjęcie przy ogromnym napisie Gdańsk. Dzięki dwom ruchomym kładkom obie wyspy tętnią życiem.

Wyspa_Spichrzow_2.jpg
Molo_2.jpg

MOLO W SOPOCIE

Sopockie molo to najdłuższa drewniana konstrukcja tego typu w Europie. Idealny na długie spacery o każdej porze roku. Poza pięknymi widokami atutem tego miejsca jest również stężenie jodu, które na ostatnich metrach jest dwukrotnie większe niż na lądzie. Oczywiście jest to idealne miejsce na selfie!

MUZEUM EMIGRACJI W GDYNI

Jest to jedyne miejsce w Polsce gdzie możemy poznać historię polskiej emigracji na wszystkie kontynenty, na przestrzeni setek lat. Siedziba została wybrana nieprzypadkowo - w historycznym budynku Dworca Morskiego tysiące Polaków rozpoczynało emigrację w okresie międzywojennym.

Muzeum_Emigracji_2.jpg
Dar_Pomorza_2.jpg

DAR POMORZA

Statek-muzeum zacumowany przy gdyńskiej kei. Legenda polskiego żeglarstwa, mimo że już od lat nie pływa, ciągle pozwala poczuć morską przygodę na własnej skórze. Trzymasztowa fregata ma już ponad 100 lat - w tym czasie przepłynęła ponad pół miliona mil morskich i wielokrotnie opłynęła świat.

TEATR MUZYCZNY IM. DANUTY BADUSZKOWEJ W GDYNI

Największy teatr muzyczny w Polsce - trzy sceny mieszczą łącznie ponad 1580 widzów. Teatr co roku odwiedzany jest przez około 100 tys. widzów. Poza setkami spektakli, oper i operetek Teatr Muzyczny jest gospodarzem takich imprez jak Festiwal Polskich Filmów Fabularnych czy Ladies' Jazz Festival.

Teatr_Muzyczny_2.jpg

Moja lista życzeń

Moja lista życzeń jest pusta