buscarcheck-smallcheckchevron-down-smallchevron-downchevron-largechevron-leftchevron-rightchevron-smallchevron-up-circlecircle-arrowclockclose-smallclosecloud-lightcloud-raincloud-snowcloudcrown-lightcrowndelete-smalldownload-smallfacebookgift-cardsglobegoogleplusheart-filledheartinstagrammap-compassmap-markermenu-lightmenuminus-smallno-circle-arrowpeopleplus-mediumplus-smallrainsearchservice-airplaneservice-baby-careservice-cameraservice-carservice-cash-machineservice-chargingservice-coffeeservice-dogservice-e-autoservice-eatservice-first-aidservice-ice-creamservice-infoservice-kids-buggyservice-kids-playgroundservice-lockersservice-parkingservice-phoneservice-shopperservice-shuttle-busservice-suitcaseservice-trainservice-wardrobeservice-wc-menservice-wc-wheelchairservice-wc-women-menservice-wc-womenservice-wheelchairservice-wifishopping-taxisnowsun-cloud-lightsun-cloud-rainsun-cloudsuntax-freeTAX FREEShoppingticketstraintrash-mediumtwittervimeowishlist-facebookwishlist-googlepluswishlist-twitterwishlist-whatsappyoutubezoom
18
18 19 14
So 2111
Ni 1613
Po 2113
Wt 2115
Śr 2316

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

EKOLOGICZNE INICJATYWY

W dbałości o środowisko Designer Outlet Gdańsk dąży do najwyższych standardów zrównoważonego projektowania i budowy obiektu, aby osiągać jak najlepszą wydajność z punktu widzenia ochrony środowiska.


DO_bettershopping.png

Uzyskany Z WYNIKIEM DOSKONAŁYM  CERTYFIKAT ŚRODOWISKOWY dla zrównoważonego zarządzania budynkiem BREEAM jest potwierdzeniem efektywności działań Designer Outlet Gdańsk ukierunkowanych na troskę o środowisko.

Czym jest certyfikat BREEAM?

Brytyjski certyfikat BREEAM jest punktem odniesienia w ocenie wpływu nieruchomości na środowisko w zakresie: materiałów budowlanych, energii słonecznej, gospodarowania odpadami, wykorzystania wody deszczowej, zrównoważonego zarządzania, dostępności do obiektu, ścieżek rowerowych, stacji ładowania pojazdów elektrycznych.


EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA

Wykorzystanie technologii oświetlenia LED wypływa na obniżanie kosztów energii elektrycznej i ogólnego zużycia energii. Główną zaletą oświetlenia LED jest energooszczędność. To właśnie dlatego technologia ta jest uznawana za ekologiczną. W porównaniu do klasycznych form oświetlenia oprawy LED zużywają nawet ponad 10 razy mniej prądu, a do tego się nie nagrzewają.

Designer Outlet Gdańsk wykorzystuje centralnie sterowaną technologię LED do całościowego oświetlenia zarówno wnętrza, jak i parkingu Centrum.

EFEKTYWNOSC_ENERGETYCZNA.png

GOSPODAROWANIE_ODPADAMI.png

GOSPODAROWANIE ODPADAMI

Minimalizujemy ogólną produkcję odpadów oraz promujemy recykling. Centrum wyposażone jest w odpowiednie kontenery do sortowania odpadów.


EKOLOGICZNY TRANSPORT/ZIELONA MOBILNOŚĆ/E-MOBILITY

Designer Outlet Gdańsk z przyjemnością gości klientów wybierających transport rowerem. Z myślą o nich przy wszystkich wejściach ustawione zostały stojaki rowerowe, przy których bezpiecznie można zostawić swój pojazd.
Co więcej, udostępniona jest bezpłatna stacja serwisowa umożliwiająca samodzielne dopompowanie kół, sprawdzenie ciśnienia itp.

E-MOBILITY.png

BIOROZNORODNOSC.png

BIORÓŻNORODNOŚĆ

Designer Outlet Gdańsk posiada naturalny teren chroniący lokalny ekosystem dla owadów. Założony został również letni ogród – łąka stanowiący idealną oazę szczególnie dla owadów latających, takich jak np. pszczoła murarka. Pasaże centrum zdobią naturalne rośliny doniczkowe.
Do pielęgnacji i ochrony roślinności na terenie centrum stosowane są jedynie certyfikowane, ekologiczne środki.


W HARMONII Z NATURĄ

Owady są podstawą większości ekosystemów. Niektóre z nich zajmują się zapylaniem, inne pomagają rozkładać odpady organiczne, co zainspirowało nas do zainstalowania hoteli dla owadów na terenie zielonym naszego centrum, aby pomóc w utrzymaniu samowystarczalności naszego ekosystemu.

W_HARMONII_Z_NATURA.png

GOSPODARKA_WODNA.png

GOSPODARKA WODNA

Kładziemy duży nacisk na zmniejszenie zużycia wody stosując ekonomiczne systemy spłukiwania i dozujące oraz minimalizujące zużycie wody krany.


SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Proekologiczne plansze dedykowane podejmowaniu aktywności EKO przez Klientów odwiedzających centrum z przesłaniem do korzystania z toreb wielokrotnego użytku, transportu publicznego, wybór roweru zamiast samochodu.

SPOLECZNA_ODPOWIEDZIALNOSC.png

kontener_dog.png

DROPBOX

Do dyspozycji klientów przy centrum został ustawiony pojemnik na nieużywaną odzież i tekstylia. Klienci mogą u nas zostawiać ubrania, których już nie używają lub nie są im potrzebne. Wystarczy, przy okazji zakupów przywieźć je i wrzucić je do pojemnika. Zebrane tekstylia są w 100% wprowadzane do drugiego obiegu. Te najlepszej jakości trafiają w niezmienionej formie do second handów lub na eksport, a pozostałe – są poddawane recyklingowi. 
O drugi obieg dba Fundacja Eco Textil. 


OFERTY SUSTAINABLE

    Moja lista życzeń

    Moja lista życzeń jest pusta